Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

Niezawodne produkty dla rolnictwa

Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie.

30

lat doświadczenia

2100

Serwisantów

3400

specjalistów

Skorzystaj z darmowej porady eksperta.

Gwarantowana niezawodność i trwałość na lata w Twoim gospodarstwie

Jeżeli szukasz uniwersalnego kultywatora, który sprawdzi się w bardzo płytkiej uprawie 3-7 cm lub przy podcięciu ścierniska i wymieszaniu słomy na głębokości 7-15 cm, a poza tym do głębokiej uprawy zastępującej pług, to rozwiązaniem jest kultywator Cultimer. Jego atutem jest prostota regulacji i stabilna praca w każdych warunkach. W ofercie są dostępne modele zawieszane i ciągnione o szerokości roboczej od 3 do 5,85 m. W jednym przejeździe mamy spulchnioną, wyrównaną i zagęszczoną glebę.

Elementy robocze mogą być zabezpieczone śrubą lub sprężyną. To pierwsze stosuje się w modelach Cultimer M100 i L100/100R. Rozwiązanie sprawdza się przy uprawie lekkich gleb bez kamieni. Zerwanie śruby następuje po przekroczeniu siły nacisku na dłuto 3000 kg. W pozostałych modelach zęby robocze wykorzystują zabezpieczenie non-stop sprężynowe o sile wyzwalania 600 kg. Za sekcją zębów pracuje rząd talerzy wyrównujących i wał ugniatający. Do wyboru jest wał rurowy o średnicy 550 mm, z kolei T-Ring ma średnicę 600 mm, natomiast T-Liner o średnicy 600 mm jest wykonany z hartowanej stali. Poza tym jest wał V-Liner, który dobrze kruszy i wyrównuje glebę.

Wał Packliner jest powlekany gumą i ma średnicę 600 mm. Ostatnim wałem jest HD-Liner 600, który mocno zagęszcza glebę. Cultimer posiada duży 85 cm prześwit pod ramą i szeroki rozstaw zębów w każdym rzędzie i pomiędzy belkami. Cultimer L ma rozmieszczone elementy robocze co 30 cm, a w modelach M parametr ten wynosi 43 cm. Taka konstrukcja pozwala na swobodną pracę niezależnie od ilości resztek pożniwnych czy głębokości pracy. Z listy wyposażenia dodatkowego można zamówić hydrauliczną regulację głębokości roboczej. Poza tym siewnik do poplonów, a w maszynach o większych szerokościach dodatkowe koła kopiujące montowane w przedniej części ramy.

Optimer XL to brony talerzowe z niezależnie montowanymi talerzami. Elementy robocze mają średnicę 620 mm i grubość 6 mm, mogą one pracować na głębokości od 5 do 15 cm. Z kolei zakres prędkości roboczych jest określony od 7 do 15 km/h. KUHN w swojej ofercie posiada aż 9 modeli o szerokości roboczej od 3 do 12 m. Bezproblemową pracę na polach z dużą ilością resztek pożniwnych i tam, gdzie trzeba wymieszać obornik z glebą zapewnia prześwit między talerzem a wspornikiem wynoszący 70 cm, i rozstaw między rzędami talerzy wynoszący 95 cm. Z kolei prześwit pod ramą wynosi 91 cm. Duży wybrór wałów dogniatających pozwoli dostosować się do wymagań każdego gospodarstwa.

W największych modelach bron talerzowych Optimer XL zastosowano opatentowany system Steady Control. Jego działanie wpływa na utrzymywanie wszystkich sekcji ramy w odpowiedniej sztywności wykorzystując siłowniki składania maszyny oraz amortyzatory hydropneumatyczne. Rozwiązanie to gwarantuje utrzymywanie zadanej głębokości roboczej, co jest bardzo istotne w uprawie ścierniska. Brony talerzowe OPTIMER XL można wyposażyć w dodatkowe obciążniki, zagarniacz umieszczony pomiędzy talerzami i wałem oraz koła podporowe i siewnik poplonów.

PŁUG OBRACALNY MULTI-MASTER 113

PŁUG OBRACALNY MULTI-MASTER 113

Lekki pług ze zmienną szerokością roboczą, przeznaczony dla średnich gospodarstw i ciągników ok. 120–140 KM

 • Modele od 3 do 5 korpusów
 • Zabezpieczenie śrubowe lub hydrauliczne non-stop
 • Szerokość robocza od 35, 40 i 45 cm na korpus
 • Mocna rama 120×120 mm
 • Bogate wyposażenie dodatkowe

KULTYWATOR ŚCIERNISKOWY CULTIMER

W obecnych czasach kultywatory spełniają wiele funkcji, często zastępując również pługi. Bogate wyposażenie dodatkowe maszyny umożliwia jej uniwersalne wykorzystanie, nawet do 35 cm głębokości pracy.

 • Szerokości robocze od 3 do 6 m
 • Duży prześwit pod ramą – 85 cm
 • Dwa lub trzy rzędy redlic 3D
 • Zabezpieczenie śrubowe lub sprężynowe (600 kg)
KULTYWATOR ŚCIERNISKOWY CULTIMER
BRONA TALERZOWA OPTIMER XL

BRONA TALERZOWA OPTIMER XL

Kompaktowe brony talerzowe są doskonałą maszyną do pracy bezpośrednio po żniwach. Bardzo dobrze mieszają resztki pożniwne z glebą, przyspieszając proces mineralizacji i wschodów samosiewów i chwastów.

 • Szerokości robocze od 3 do 5 m
 • Średnica dysków 620 mm umozliwia pracę do 15 cm
 • Duży prześwit do ramy – 91 cm
 • Do wyboru 6 różnych wałów dogniatających

Zapytaj o darmową wycenę